Bonfile Tavuk Sarma Tarifi

admin     23-07-21     YEMEK KATAGORİSİ     , , , ,      146 Defa Okundu

Merhaba sevgili https://www.Sohbetkeyfim.com Ailesi Bugün sizlere yhine Bir Yemek tarifi ile karşınızdayız. Bonfile Tavuk Sarması Tarifi olarak Bur dayız. Kemiksiz tavuk göğsünden genişçe parçalar kesilerek hazırlanan beyaz ete bonfile tavuk veya piliç bonfile denir. Ekonomi fiyat olması nedeniyle farklı halleriyle genelde ana yemek olarak soframızda yerini almak tadır. Ayrıca dostlar bonfile tavuk göğsünden hazırlandığı için protein için çok zengindir ve pek fazla yağ içermez.

MALZEMELER

1 kilo kemiksiz bonfile ister evde isterseniz aldığınız yerde tavuğumuzu hazır lata biliriz.

İÇ MALZEMELER

3 kopya biber

3 yeşil biber

2 kuru soğan

2 domates

1 bağ ıspanak

BAHARAT OLARAK

1 şeker kaşığı tuz

1 şeker kaşığı kimyon

1 şeker kaşığı pul biber

1 şeker kaşığı karabiber

1 şeker kaşığı kekik

0.5 yarım bardak sıvı yağ

0.5 yarım yemek kaşığı domates salçası

0.5 yarım yemek kaşığı biber salçası

YAPILIŞI

Öncelikle bonfile sarma için iç malzemesini hazırlayalım. 0,5 yarım çay bardağı sıvı yağ 3 kopya biber ve 3 yeşil biberimizi vede 2 kuru soğanı mızı jül yen şekilde doğrayarak sırasıyla kavuruyoruz. Bir Tava içerisinde daha sonra domates ve iri şekilde doğranmış olan ıspanağı mızı katıp iki dakika olarak kavurarak tüm baharatları ekliyoruz. Hazırlanmış olan bonfileleri mizi açıyoruz.

Hazırlanmış olduğumuz iç harcımız dan bonfileleri mizi pay ediyoruz. Ortalarına her iki ucuna bohça şeklinde katlıyoruz ve iki kürdanla sabitleyerek pişireceğimiz olan fırın tepsisine dizin yalnız hepsini aynı şekilde fırın tepsisine dizeceğiz. Şimdi üzerine bir kap içinde salçaları mızı ve 1 yemek kaşığı sıvı yağı ile yarım çay bardağı ılık su ile bu salçamızı açıyoruz. ve hazırlanmış olan bonfileleri mizin üzerine döküyoruz. Yaklaşık 200 derecede ısıtılmış olan fırınımızda tahminen 30 dakika kadar pişirmeye bırakıyoruz.

Piştikten sonra ise Yapılan yemeğimizi sıcak bir şekilde servis ediyoruz sevgili https://www.Sohbetkeyfim.com ailesi  Tavuk bonfile yemek tariflerinden çok doyurucu bir lezzetle başlama zamanı gerçekten enfes görünen bu tarifi denemenizi ısrarla tavsiye ederiz.Herkese şimdiden afiyet olsun. Her zaman yazdığımız gibi lütfen yazılan içerikleri mizi olumlu veya olumsuz mesajlarınızı, ön görülerini zi her şekilde bekliyoruz. En güzel yarada na emanetsiniz SAYGILARIMLA….

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?