Güvenli Sohbet İpuçları

admin     21-03-20     Genel          207 Defa Okundu

Güvenli Sohbet Nasıl Yapılır

Sohbet İpuçları Nelerdir? Gerçek kimliğinizi kullanmaktan kaçının, hiç kimseye kişisel gizli bilgilerinizi vermeyin. Yabancılarla etkileşim kuracaksanız, asla gerçek adınızdan oluşan bir çevrimiçi kimlik kullanmayın. Ayrıca, bu tür sohbetler sırasında, fotoğraflarınız, adınız / soyadınız. Ziyaret ettiğiniz yerler, eyalet, şehir, sokak adresi, enstitü / okul dahil olmak üzere. Sizi tanımlamak ve / veya bulmak için kullanılabilecek herhangi bir kişisel bilgi vermekten kaçının. Çalıştığınız ofis, vb.

Sohbet İpuçları, Kimseye Güvenmeyin

Kimseye güvenmeyin – bu tür sohbet uygulamalarında arkadaşlarınızla etkileşimde bulunmanıza rağmen, lütfen İnternet’teki kişilerin bazen gerçekte iddia ettikleri kişi olmadıklarını unutmayın. Bu nedenle, yalnızca bu tür sohbet uygulamaları aracılığıyla bildiğiniz herhangi bir yabancıyla asla kişisel olarak tanışmamalısınız. Kişinin kimliğinden emin olsanız bile, lütfen sahtelar ve dolandırıcıların başkalarını aldatmada son derece iyi olduklarını bilin.

Sohbet odaları mı yoksa sohbet odası mı kullanıyorsunuz. Kişisel sohbet sohbetlerini kullanmak yerine güvenli sohbet odalarında başkalarıyla etkileşim kurmanız daha iyi olur. Ancak, bazen bu sohbet odaları bile yabancılar tarafından yönetildiği için tamamen güvenli değildir. Güvende kalmak için, kişisel olarak tanımadığınız ve bilinmeyen birinden asla sohbet davetini kabul etmeyin. Ayrıca, sohbet IM şifrenizi asla arkadaş aradığınız kişilerle paylaşmayın.

Sahte Profiller, Sohbet İpuçları

Sahte profiller – yukarıda vurgulandığı gibi, kötü niyetli niyetleri olan kişiler. Genellikle herhangi bir kimlik doğrulamasına gerek kalmadan bu sohbet uygulamalarıyla kolayca hesap açabilir. Bu nedenle, bu hizmetlerde birçok sahte profil bulmak yaygındır. Bu sahte profillere sahip insanlar masum gençleri ve yetişkinleri gizli bilgileri paylaşmaya itebilir. Bu bilgiler daha sonra bunları kullanmak için kullanılabilir.

İnternetin gelişi tüm yaş gruplarından ve yeteneklerden insanlar için çok çeşitli olanaklar yaratmıştır. Günümüzde, sohbet uygulamaları, e-posta ve diğer popüler web tabanlı araçlar aracılığıyla. Dünyanın herhangi bir yerinde bulunan arkadaşlarınız ve ailenizle gerçek zamanlı iletişim kurabilirsiniz. Giderek daha fazla kişi bu günlerde sohbet etmek, yeni arkadaşlar edinmek ve yeni arkadaşlar edinmek için akıllı telefon uygulamalarını kullanıyor. Daha fazla takipçi / arkadaş toplama fikri, özellikle gençler için çok cazip görünse de. Onları çevrimiçi avcıların sömürülme riskine de maruz bırakmaktadır. Bu nedenle, ebeveynlerin çocuklar / gençlerin. Bugünlerde kullandığı bu tür sohbet uygulamaları / hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmaları son derece önemlidir .

Son olarak, bu tür çevrimiçi sohbetlerle başınız belaya girdiğinde, ebeveynlerinizle, arkadaşlarınızla ve / veya aile üyelerinizle konuşun. Her zaman bu tür konuları özgürce tartışabileceğiniz biri olmalıdır.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?