Sohbet Odaları Ne Kadar Güvenli

admin     03-04-20     Genel          199 Defa Okundu

Sohbet Odaları ve Güvenlik Soruları

Evet sevgili okurlar burada soruları soruyoruz, yine biz cevap veriyoruz. Yeni sorumuz şu; Sohbet odaları güvenli mi? Sohbet odaları var olduğu sürece, insanlar “Sohbet Odaları Güvenli mi?”diye sorarlar  Cevap: Sohbet odaları izin verdiğiniz kadar güvenli veya tehlikelidir . Kişisel bilgilerinizi verirseniz, dosyalarınızı indirebilir veya güvenliğinizden ödün verdiğiniz kişilerle yüz yüze görüşebilirsiniz. Çoğu zaman, insanlar bunlardan bazılarını veya hepsini yaparlar ve hiçbir şey gelmez, ancak suçun kurbanı olanlar, ister siber ister fiziksel olsun, bu 4 sohbet güvenlik kuralından birini neredeyse kesinlikle ihlal etmişlerdir. Bir başka popüler soru da ” Çocuklar için güvenli olan sohbet odaları var mı? ” Sorusu Bu sorunun cevabı çok açık değil. Fakat ben çocukların sohbet odalarına girmesine son derece karşıyım. Çünkü art niyetli kişilerin suistimaline uğraşabilirler.

Güvenli Sohbet İçin Bir Kayıt Gerekiyor mu?

Bir sohbet odasına girmek için hiç bir yere kaydolmayın, sohbetçiler tarafından sağlanan formları doldurmayın. Özel bilgilerinizdeki kimlik avı girişimleri genellikle spam e-postanızda görülür ancak bir sohbet odasında da gerçekleştirilebilir. Asla sohbet odasındaki bir kişiden bağlı bir hesap doldurmayın veya bu hesaba kaydolmayın. Site, uygun tüm resimlerle meşru ve markalı görünebilir, ancak girdiğiniz bilgiler başka birine gönderiliyor olabilir. Örneğin, bir web sayfası banka web sitesi gibi görünebilir. Bu yüzden dolandırıcıların tuzaklarına karşı dikkatli olun.

Bilgilerinizi ve paranızı çalmak için güveninizi kazanmaya çalışan veya isteyerek onlara vermenizi isteyen insanlara karşı dikkatli olun. Bu şemalarda yüzlerce varyasyon vardır, ancak dikkat etmeniz gereken iki popüler program şunlardır: Size büyük miktarda para alma fırsatı verilir. Bazen size para yatırırlar, böylece daha sonra hesabınızdaki her şeyi çalmak için bankacılık bilgilerinizi kullanabilirler. Birisinin internet, seyahat veya sağlık giderleri için paraya ihtiyacı vardır. Günler veya haftalar boyunca sizinle sohbet ederler, sonra sadece bir sıkıntı hikayesiyle daha sonra yeniden ortaya çıkmak için kaybolurlar.

Sohbet Botları gerçek bir insanmış gibi sizinle sohbet edecek ve  herhangi bir siteye kaydolmanızı sağlayacak bilgisayar programlarıdır. Bazı botlar sizi kredi kartı bilgilerinizi çaldığı hayali sitelere gönderirken, diğerleri meşru bir kamu sitesine kaydınızla ağır bir komisyon yapmak istiyor. Botlar genellikle spesifikasyonlar gerektiren benzersiz sorularla iyi sonuç vermezler ve genellikle aynı cümleleri yeterince uzun bir süre tekrarlarlar.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?