Kışlık Kabak Tarifi

admin     05-09-21     Genel, YEMEK KATAGORİSİ     , , ,      137 Defa Okundu

 

Selam Olsun sizlere Https://www.Sohbetkeyfim.com ailesi Bugün sizlerle yine birlikte, beraberce yapa bileceğiniz yemek tarifi vermek istiyorum. İzninizle hemen yemek tarifimizin Yapılışına Gecelim nedersiniz dostlar. Haydi Başlayalım.

MALZEMELER

4 Adet Kabak

9 Adet Domates

 

YAPILIŞI

Evet Ben arkadaşlar Ben  6 Kişilik yapmak istedim ve  20 dakika Pişirme, 15 dakika Hazırlama olarak yaptım sizlerde kendinizi ona göre yaparken hazırlayın arkadaşlar.  Evet dostlar İlk olarak kabakları yıkıyoruz. Ardından ise kabakları üzerine soyma apara tı ile ya da çatal ile çizikler atıyoruz. Daha sonra ise Kabak larımızı ortadan ikiye kesiyoruz. Sizlerde Eğer varsa ise  kabak larımızın ortasındaki çekirdekleri bıçak ile keserek temizleyelim arkadaşlar. Kestiğimiz kabak larımızı ise küp, küp, doğrayalım ve uygun bir kap içerisine aktarıyoruz. Daha sonra Domateslerimizin kabuklarını soyuyoruz ve onları da küp küp doğrayarak uygun bir tencereye alıyoruz. Domateslerimizi ise  ocağa alalım arkadaşlar  ve suyunu çekene kadar başlayıp yumuşayana kadar yaklaşık 10 dakika pişmeye bırakıyoruz. Daha sora ise arkadaşlar doğradığımız kabakları da domateslerin üzerine ilave ederek rengi hafif dönene kadar yaklaşık 10 dakika daha pişirmeye bırakıyoruz. Tabi bu şekilde de Ara ara karıştıralım arkadaşlar ki her yeri eşit bir şekilde pişmesini istiyoruz. Sürenin sonunda ise ocağı kapatalım ve yeterince pişen kabak larımızı soğumaya bırakıyoruz. Tamamen soğuyan kabak larımızı buzdolabı poşetlerine paylaştıralım, ve havasını alarak poşetin ağzını kapatıyoruz. Ben bu ölçülerle sevgili dostlar 2 poşet hazırladım, siz ise dilerseniz miktarları arttırıp daha fazla hazırlayabilirsiniz. Hazırladığımız kabakları dondurucuya kaldırarak saklıyoruz.

Bu tarif için bir yöntem küp küp doğradığımız kabak larımızı uygun bir kap içerisine alalım. Üzerine kabuğunu soyarak doğradığımız domatesi ilave ederek kaşık yardımı ile karıştıralım. Daha sonra kabak larımızı buzdolabı poşetlerine paylaştırarak yine havasını alalım ve ağzını kapatalım. Bu şekilde de yine 2 poşet kabak hazırlamış oluyoruz. Ben Böyle yaptım arkadaşlar sizlerde farklı şekilde yapa bilirsiniz. Https://www.Sohbetkeyfim.com ailesi olarak Şimdiden Deneyeceklere afiyet olsun der aranızdan ayrılıyoruz.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?