MUHALLEBİ KADAYIF TATLISI YAPILIŞI

admin     25-06-21     Muhallebi Kadayif     , , , , , , ,      156 Defa Okundu

MUHALLEBİ KADAYIF TATLISI YAPILIŞI

Öncelikle herkese merhaba sevgili Sohbetkeyfim.com kullanıcıları Belli bir süredir sizlere Chat, muhabbet, sohbet, mobil katagorisi üzerinde makaleler yazıyorduk. Bundan Sonra Tatlı, Yemek Katagorisine gecip siz değerli kullanıcılarımızla heyecanımızı paylaşmak istiyoruz. Musadenizle içeriğimize geçmek istiyoruz

MALZEMELER

 

1    1 LİTRE SÜT

2   1 SUBARDAĞI ŞEKER

3   4 YEMEK KAŞIĞI UN

4   3 YEMEK KAŞIĞI MISIR NİŞASTASINI Bİ,R TENCEREYE KOYUP KARIŞTIR.

5   1 YUMURTA SARISI EKLEYİP TEKRAR KARIŞTIRDIKTAN SONRA KAYNAYINCAYA KADAR PİŞİR

6   MUHALLEBİ PİŞTİKTEN SONRA OCAKTAN ALIP 20/25 DAKİKA SAĞUMAYA BIRAKIN

 

YAPILIŞI

Evet sevgili dostlar Kadayıflarımızı ince ince,  kırarak  kesinlikle yanmaz bir tavada pişirin. Sonrası başka bir tavanın içinde normal yağ, veya terayağı eritebilirsiniz size kalmış tabi bunlar. Kadayıflarımızın üstüne erimiş şekeri, tereyağını da ekleyerek iyice kavruluncaya, kadar veya pişirilinceye kadar beklemeye devam edin. Kavrulduktan veya piştikden en son sonra ise cevizlerimizi de tavanın içine ekleyip birkaç dakika bekleyip kavurduktan sonra ocaktan alınabilir. Bir başka tencere, veya kabın  içine dökebilirsiniz.

 

MuhallebiSİ için arkadaşlar krema, vanilya haricindeki malzemeleri bir kaba veya tencereye  alın [unu yavaş yavaş ekleyin] ve pişirmeye bırakın. Pişmeye başladıktan sonra fırın veya ocaktan alabilirsiniz. Biraz soğuduktan sonra ise üstüne krema ve vanilyayı eklemeyi unutmayın. Evde olan aletler olarak çırpıcı veya mikser yardımıyla dikkatli bir şekilde kıvama gelene  kadar karıştırmalıyız.
Elimizde sizlerin çeyizindeki aletler olarak tüm evlerde olan Borcama  kavurduğumuz kadayıfların bir kısmını üzerine katın tabi muhallebiyi eklemeyi unutmayalım ve en sonunda kalan kadayıfı üzerine dökünüz.  Daha sonra tatlımızı  soğumaya alarak en sonunda ılıdıktan sonra ise buzdolabına koyun arkadaşlar. Evimizde bekleme süresi olarak 2 veya 3 tabi size kalmış saati bunlar olduktan sonra tatlımız servise hazırdır sevgili okurlarımız.

HERKESE ŞİMDİDEN  HTTPS://WWW.SOHBETKEYFİM.COM AİLESİ OLARAK EFİYET OLSUN..

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?